bet365 boonuskood

Eesti Loto: mängud, tulemused ja täielik ülevaade 2022

25 jaanuar 2022
par Viktoria Krusenvald

Bet365 – Rakenduvad kasutustingimused: Spordipanused | Games | Vegas | Ainult uued kliendid | Reklaamsisu | 18+

Eesti Loto on peamine ja ühtlasi ainus lotomängude korraldaja Eestis. Pea iga eestlane on näinud Bingo Loto loosimisi, osalenud Vikinglottos, ostnud Keno Loto pileteid või kiirloteriisid – need on kõik Eesti Loto korraldatavad lotomängud.

Erinevalt teistest hasartmängukorraldajatest ei ole Eesti Loto kasiino ning seega pole ka loota, et kuskil on saadaval Eesti Loto boonus loto mängimiseks. Hoolimata lisaboonuste puudumisest tasub siiski Eesti Loto lehel registreeruda, kui sulle pakuvad närvikõdi just klassikalised lotomängud.

Eesti Loto lehel registreerumine

Eesti Loto korraldatavate lotomängude mängimiseks on kaks lihtsat võimalust. Esiteks, pileteid saab osta mitmetest müügipunktidest üle kogu Eesti: kõik loosipiletid on saadaval toidupoodide infolettides. Kui pole aga mahti poodi minna, saab Eesti Loto pileteid osta otse internetist paari lihtsa sammuga:

 1. Suundu eestiloto.ee veebilehele ja klõpsa nupul “Registreeri”.
 2. Eesti Loto lehele sisselogimiseks tuleb sinu isik tuvastada, mistõttu on võimalik sisse logida ainult ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID või pangalingi vahendusel. Vali nende hulgast endale sobivaim valik.
 3. Kui oled isiku tuvastanud, pead viimase sammuna täitma ka lihtsa ankeedi. Mõned sinu ID-ga seotud andmed nagu ees- ja perekonnanimi ning isikukood on juba täidetud, ent nendele lisaks pead sa sisestama ka oma pangakonto numbri (et Eesti Loto saaks võidud sinna kanda) ning oma kontaktandmed. Vali endale ka kasutajanimi ja parool, mille vahendusel saad edaspidi sisse logida ilma, et peaksid iga kord ID-kaarti või pangalinki kasutama.
 4. Lõpetuseks tutvu ka kasutustingimustega ning kui kõik on valmis, klõpsa nupul “Salvesta”. Nüüd ongi sinu Eesti Loto konto valmis kasutamiseks!

eesti loto registreerimine

Eesti Loto olemus

Eesti Loto ei ole tüüpiline õnnemängukorraldaja: tegemist on riikliku ettevõttega, mille peamine eesmärk on korraldada õnnemänge turvaliselt ning suunata õnnemängude tulu tagasi Eesti kultuuri rikastamisesse. Eesti Loto korraldab üksnes tavalisi lotomänge ning kiirloteriid, mis põhinevad lotopiletite ostmisel.

Õnnemängude korraldamisele anti hoog sisse juba 50 aastat tagasi, mil loodi organisatsioon Spordiloto Eesti Piirkonnavalitsus. Riiklik aktsiaselts Eesti Loto loodi 1991. aastal ning sellisel kujul on see tegutsenud tänase päevani. Eestis legendaarne Bingo Loto sai samuti alguse väga ammu – esimene loosimine toimus juba 1996. aastal! Internetis hakati lotopileteid müüma 2002. aastal.

Eesti Loto on suuresti loetud kõige turvalisemaks ja vastutustundlikumaks lotoliigiks, kuna loosimisi korraldatakse siiski harvemini kui tavalise kasiinoloto puhul – niimoodi ei jõua hasarti tekkida. Samuti on Eesti Loto vahendusel piletite ostmine omamoodi panus ühiskonda: igalt piletilt tasub Eesti Loto 18% hasartmängumaksu, mis suunatakse kõik Eesti elu edendamisesse.

Eesti Loto mängud

Eesti Loto on traditsiooniliste lotomängude korraldaja. Teisisõnu, ainsad mängud, mida Eesti Loto edastab, on lotopiletite ostmisel põhinevad lotomängud. Ühtlasi on Eesti Loto ainus ettevõte Eestis, kellel on antud tegevusluba loterii korraldamiseks – ükski teine ettevõte Eestis ei paku selliseid lotomänge.

Kokku on Eesti Loto valikus 4 lotomängu, tuntud ka arvloto nime all:

 • Bingo loto – Bingo loto on eestlastele kõige tuntum lotomäng iganädalase teleloosimise pärast (nimega “Suur Lotokolmapäev” – otse tele-eetris loositakse Bingo loosipallid välja). Bingo loto peavõit on alati vähemalt 200 000 eurot ning selle võitmiseks tuleb täita kogu Bingo pilet, st 25-ruuduline mänguväli tuleb täielikult ära märkida. Kokku on Bingo loosimises 75 numbrit.
 • Keno loto – Keno loto on tihedama loosimisgraafikuga lihtsam lotomäng, kus loosimised toimuvad iga päev 2 korda päevas. Keno mänguväljal on 64 numbrit, ent sa võid valida kuni 10 numbrit. Keno üks parimaid omadusi on fakt, et võita on võimalik isegi siis, kui sa ei taba võidunumbreid.
 • Vikinglotto – Vikinglotto on Skandinaavia ja Baltikumi ühisloto, mille loosimine toimub kord nädalas. Jackpot on iga kord minimaalselt 3 miljonit eurot. Selle võitmiseks tuleb saada 6+1 tabamus ehk 6 põhinumbrit ning 1 lisanumber. Numbreid saad ka ise valida.
 • Eurojackpot – Eurojackpot on kõige suurejoonelisem lotomäng, millest Eesti Loto vahendusel saab osa võtta. Tegemist on Euroopa ühislotoga, kus osalevad ka näiteks Saksamaa, Hispaania, Ungari ja mitmed teised riigid. Minimaalne garanteeritud jackpot Eurojackpotis on suisa 10 miljonit eurot, ent see võib ulatuda isegi 90 miljoni euroni! Peavõidu saamiseks tuleb tabada 5 põhinumbrit ja 2 lisanumbrit.

eesti loto bingo loto

Eesti Loto kiirloterii

Eesti Loto korraldab lisaks tavalisele arvloteriile ka kiirloteriid. Kiirloteriid saab osta üksnes müügipunktidest, mitte internetist.

Lisaks võivad kiirloteriid muutuda vahel, olenevalt sellele, mida Eesti Loto parasjagu tahab turundada – kõik kiirloteriid pole alati just sellise valikuga olnud. Kui piletite tiraaž saab läbi müüdud, siis lihtsalt tehakse uus loterii, st luuakse uued lotopiletid, mis lähevad müügipunktidesse müüki.

Peamised kiirloteriid, mida saab Eestis osta, on järgnevad:

 • SuperSumm: piletite võidufond on kokku 1 000 000 eurot. Peaauhind on 35 000 eurot ning lisaks võib SuperSummiga saada ka telesaatesse!
 • Kullapada: võidufond on 1 650 000 eurot, peaauhind on 20 000 eurot. Neid peavõite on loosis suisa 3!
 • Megaloos: see on ühe suurima peavõiduga lotomänge Eestis: peavõit on suisa 100 000 eurot.
 • Kingiloos: selle kiirloterii võidufond on priske 1 300 000 eurot, kuid kõige suurem peaauhind on 1000 eurot. See-eest loositakse selliseid võite välja 40 korda.
 • Õnneloos: see on samuti üks suurima peavõiduga kiirloteriisid Eestis, sisaldades 125 000-eurost peavõitu. Pileti hind on vaid 1 euro!

eesti loto kiirloteriid

Eesti Loto tulemused

Kui tahad teada, kuidas sinu lotopiletil läks, siis Eesti Loto tulemused on saadaval kohe pärast loosimist Eesti Loto lehel.

Ainus, mida pead tegema, on logima oma Eesti Loto kontole ning klõpsama menüünupul “Tulemused”. Tulemused on jaotatud vastavalt lotomängule – klõpsa lihtsalt loosimise numbril ning sulle kuvatakse kõik võidunumbrid.

Tegelikult on võimalik aga tellida endale ka võiduteavitused otse SMS-ile või e-postile, seega kui sinu pilet võitis, saad sa kohe ka teavituse. Veel ühe alternatiivina on võimalik võite kontrollida müügipunktis, ent otseteavitused on ilmselgelt kõige mugavamad.

Kiirloterii puhul saad oma tulemuse teada kohe, kui oled väljad ära kraapinud – mujal pole vaja võitu kontrollida.

Pea meeles, et juhul, kui võidad suurema summa, tuleb see võit registreerida ja vormistada. Selle jaoks tuleb minna Eesti Loto kontorisse, ent kui mängid internetis, siis saab võidud registreerida digitaalselt.

Eesti Loto äpp

Muidugi on Eesti Loto käinud ajaga kaasas, et muuta loto mängimine mugavaks ka nende jaoks, kes eelistavad nutitelefoni. Eesti Lotol ei ole eraldi mobiiliäppi, ent selle asemel on olemas teine lahendus: M-loto.

M-loto tähendab lotopiletite ostmist otse oma telefoni kaudu. Ainus, mida sa pead tegema, on teatud telefoninumbrile helistamine, misjärel saadki osta lotopileti. Selle teenuse kasutamiseks pead aga eelnevalt end ka Eesti Loto lehel registreerima kasutajaks, seega päris niisama ei saa pileteid ostma hakata.

Piletite ostmiseks tuleb helistada numbrile 17788 – kõne alguses kuuleb ka täpsemaid juhiseid selle kohta, kuidas piletit osta.

M-loto on omamoodi “laiendus” internetikontole – kogu sinu M-loto tegevus kuvatakse ka sinu kontol, seega saab tulemusi kontrollida ikkagi kontole sisse logides.

Eesti Loto makseviisid

Traditsioonilise ettevõttena kasutab Eesti Loto sarnaseid makseviise enamikele Eesti e-poodidele. Lotopiletite ostmiseks saab kasutada järgnevaid makseviise:

 • Pangakaart (VISA või Mastercard), ehkki pangakaardimaksed ei pruugi alati täiuslikult sujuda;
 • LHV, Luminori, Swedbanki, SEB või Coop panga pangalink – see on kõige usaldusväärsem maksevõimalus.

Mis puudutab maksekaardi kasutamist, siis sellega on seotud paar konksukohta. Esiteks, maksekaart peab olema väljastatud mõne Eestis tegutseva panga poolt, seega välismaise IBAN-iga kaardid ei sobi. Teiseks, sa pead maksekaardi oma kontole lisama ning selle jaoks pead logima kontole sisse ID-kaardiga (või mobiil-ID/Smart-ID-ga).

Pangakonto kasutamine on seega kõige lihtsam, kiirem ja mugavam variant, mis töötab sisuliselt alati veatult.

Eesti Loto klienditeenindus

Kuna Eesti Loto on pisut teistsugune ettevõte (arvestades, et tegemist on riikliku aktsiaseltsiga), on ka selle klienditeenindus natuke traditsioonilisem. Küsimuste korral saab eelkõige abi meilitsi, saates kirja aadressile klienditugi@eestiloto.ee.

Kõige kiirema vastuse saamiseks võib klienditeenindusse ka helistada numbril 650 20 30. Eesti Loto klienditugi vastab telefonile iga päev kell 8-21.

Kui sul on mõni eriti spetsiifiline küsimus, on võimalik ühendust võtta ka mõne müügiesindajaga – nende kontaktid leiab otse Eesti Loto lehelt. Enamikele küsimustele saab aga vastuse telefonitsi või klienditoemeili vahendusel.

Lõpetuseks

Eesti Loto on mängupaik, mida teab ilmselt iga eestlane juba maast-madalast. Tegemist on rohkemaga kui õnnemängude korraldajaga – Eesti Loto on toonud kokku peresid iganädalase lotokolmapäevaga. Paljud pered istuvad kolmapäeval üheskoos teleka ette, söövad head-paremat ja lihtsalt loodavad natuke õnnele. See on rohkemat kui õnnemäng: Eesti Loto loob toredaid mälestusi ja põnevaid hetki.

Kui kavatsed üldse klassikalisi lotomänge mängida, on Eesti Loto selle jaoks suurepärane valik – eriti, kui sa kavatsed lihtsalt õnne proovida ning ei otsi kasiinomängude laadset hasarti.

Mis meile meeldib Mis meile ei meeldi
Lihtne registreeruda Loosimised toimuvad harva
Väga turvaline Piiratud mänguvalik
Annab panuse ühiskonda Puudub õnnemängudele omane mängupõnevus

Bet365 boonuskood

 • Muud kihlveokontorid

+18 Mängi vastutustundlikult