bet365 boonuskood

Optibet pokker 2022 – vingeim online-pokkeri leht Eestis?

21 jaanuar 2022
par Otto Tikkanen

Ainult uued kliendid | Reklaamsisu | 18+

Optibet kasiino on juba ammu tuntud paljude eestlaste jaoks, olles nö täisteenuskasiino. Suure mänguvaliku hulgas on ka professionaalsel tasemel Optibet pokker, mis on kiirelt muutunud üheks kõige kvaliteetsemaks online pokkeriks kogu Eestis!

Optibet Logo

Optibet pokkeri arvustus

Optibet pokker jätab hea mulje juba esimesest hetkest saati. Kasiino teeb koostööd ühe maailma suurima pokkerivõrgustikuga PartyPoker ning ühtlasi on Optibet pokker ainus selle võrgustiku ametlik esindaja Eestis.

Optibet pokker on ehe näide ühest tänapäevasest pokkerist, kuna see on saadaval absoluutselt iga seadme vahendusel: nii Windows, Android kui ka Apple seadmete kaudu. Pokkeri mängimiseks tuleb tegutseda järgnevalt:

 1. Loo konto Optibeti lehel – registreerumine võtab aega mõne hetke.
 2. Laadi alla Optibet pokker äpi vahendusel või ava pokker veebibrauseris.
 3. Asu mängima!

Ükskõik, kas mängid pokkerirakenduse või veebibrauseri vahendusel, pokkeriliides on kasutajasõbralik ning niivõrd lihtsasti arusaadav, et isegi algajate jaoks on Optibet pokker täiesti kasutatav.

PartyPoker, mille esindaja on Optibet pokker, on üks pokkerimaailma veterane, olles alguse saanud juba 2001. aastal. PartyPokeri võrgustik on maailmas suuruselt neljandal kohal, ent suurus pole see, mida tasub vaadata. Võrgustikul on uudne rakebacki süsteem, suurepärane live-pokkeri sari ning muuhulgas tehakse koostööd maailmatasemel sporditähtedega.

PartyPokeri võrgustik pakub ka meeletuid boonuseid ja turniire. Üks kõige ahvatlevamaid on Jackpot Sit & Go turniirid, kus on võimalik loetud minutitega võita kuni 12 000x oma buy-ini väärtusest. Optibet pokker sisaldab Omaha Daily Legends turniire ja mitmeid teisi igapäevaseid või iganädalasi turniire, mis annavad piisavalt konkurentsivõimalust igat masti mängijatele.

Kõike seda kokku võttes võib julgelt öelda, et Optibet pokker võib endale võtta pokkerioperaatori liidrikoha Eestis. Võimalus mängida pokkerit iga seadme kaudu, kasutajaliides, mis ei pane pead valutama, vaid on üdini nauditav ning funktsioonid, mis sarnanevad ehtsale telepokkerile – Optibet pokker pakub kõike, mida seni Eestis pole veel pakutud.

Kui lisada siia juurde veel turniirid ja jackpotid, mis võivad küündida kuue- või seitsmekohaliste võitudeni, peaks Optibet pokker pakkuma adrenaliinirohket kogemust ka professionaalsetele Eesti pokkerimängijatele.

optibet pokker

Kuidas pokkerit mängida

Pokker võib küll olla õnnemäng, kuid kui õppida selgeks pokkeri reeglid ja mõista, kuidas pokkerit mängida, võib õnne enda kasuks pöörata tänu oskustele ja psühholoogiale.

Pokkerit mängitakse 52 kaardist koosneva pakiga. Igal kaardil on „järjestus“ – osad kaardid on tugevamad kui teised. Numbrikaartide tugevus vastab kaardil olevale numbrile ning pildikaartidest on kõige tugevam kuningas. Ässa tugevus võib erineda, kuid tüüpiliselt on äss kõige kõrgem kaart. Kuigi kaartidel on erinevad mastid, ei ole ükski mast teistest tugevam.

Pokkerikäsi

Pokkeri keskne roll on pokkerikäel, mis koosneb 5 kaardist. Mängu üldine põhimõte on lihtne: sa mängid teise mängija vastu ning see, kellel on tugevam pokkerikäsi, võidab mängu.

Igale mängijale jagatakse individuaalsed kaardid, mis asetatakse pilt allapoole. Mõned kaardid asetatakse laua keskele pilt ülespoole – need on nö ühiskaardid, mida võivad kõik mängijad kasutada üheskoos oma privaatse kaardiga, et moodustada parim pokkerikäsi.

Pokkeri reeglid on kõige keerulisemad käte järjestuse osas. Kui õpid selgeks pokkerikäte tugevused, on ülejäänud pokkeri reeglid juba lihtsad.

Pokkerikäte järjestus alates nõrgemast tugevama poole on järgnev:

 1. High Card (Kõrge kaart) – kui kõik kaardid on erinevad, siis loetakse tugevaimaks kaardiks kõige kõrgem kaart;
 2. Pair (Paar) – üks paar ja kolm muud kaarti;
 3. Two Pair (Kaks paari) – kaks paari sama tugevusega kaarte (näiteks 5-5-10-10-2);
 4. Three of a Kind (Kolmik) – kolm sama tugevusega kaarti;
 5. Straight (Rida) – viis järjestikuse tugevusega kaarti (mast pole oluline);
 6. Flush (Mast) – kõik kaardid on samast mastist;
 7. Full House (Maja) – kolm samasugust kaarti + paar (näiteks 10-10-10-5-5);
 8. Four of a Kind (Nelik) – neli sama tugevusega kaarti (näiteks neli kümmet);
 9. Straight Flush (Mastirida) – viis järjestikust kaarti samast mastist (näiteks 2-3-4-5-6);
 10. Royal Flush (Kuninglik mastirida) – mastirida, mis kulgeb 10-st ässani (10-J-Q-K-A).

Kui mõlemal mängijal on sama käsi – näiteks mõlemal on nelik – siis on võitja see, kelle viies kaart on tugevam. Üldised pokkeri reeglid sätestavadki, et viigi korral on viigimurdjaks ülejäänud kaardid, mis pokkerikäe juurde ei kuulu. Kui mõlemal mängijal on aga käes näiteks maja, siis on võitja see, kelle maja on moodustunud kõrgematest kaartidest.

Pokkerilauas panustamine

Pokkeri reeglid aga ei lõppe muidugi pokkerikäte tundmisega. Teine oluline osa puudutab pokkerilauas panustamist.

Pokker algab sellest, et kõik mängijad annavad oma esialgse panuse selleks, et üldse mänguga liituda. Need panused moodustavad „poti“, mille saab endale see mängija, kes lõpuks võidab.

Pokkerilaua taga liigutakse pärisuunas. Kui kord jõuab sinu kätte, on sul kolm valikut:

 • Call – selle valiku puhul panustad sa nii palju, et katta vahe sinu esialgse panuse ja tõstetud panuse vahel (näiteks kui sa panustasid esialgu 1 euro, aga vahepeal tõsteti panuseid 1.5 euro peale, pead sa nüüd „klappima“ selle vahe ning andma potti juurde 50 senti);
 • Raise – see valik tähendab panuse tõstmist. Lisaks sellele, et sa „klapid“ panuste vahe, tõstad sa panust veelgi kõrgemaks;
 • Fold – selle valiku puhul sa loobud edasisest panustamisest ehk annad alla.

Panustamine jätkub seni, kuni kõik mängijad on kas alla andnud või panust klapitanud pärast panuse tõstmist.

Pokkeri reeglid on kõige standardsemad tavalises Five Card Draw pokkeris (ehk viie kaardi pokkeris), kus igale mängijale jagatakse viis kaarti, misjärel algab panustamine. Iga mängija võib kuni 3 kaarti ära visata, et saada asemele sama palju kaarte ning panustamisringi lõpus avaldavad kõik oma kaardid. Parima pokkerikäega mängija võidab poti endale.

Pokkeri reeglid võivad erineda vastavalt mängule. Lisaks tavalisele viie kaardi pokkerile on mitmeid muid variatsioone, kus võidakse kasutada näiteks jokkerit (nö asenduskaarte) või on panustamisreeglid teistsugused. Seetõttu on mõistlik enne mängima asumist konkreetse pokkeri reeglid üle vaadata või isegi teha paar testmängu enne tõsist mängimist.

Pokkeri reeglid

Pokkeri strateegiad

Pokker võib tunduda õnnemänguna, kuid tegelikult on tegemist üsna strateegilise mänguga. Kui tead mõningaid kavalaid nippe ja taktikaid, kuidas pokkeris võita rohkem, on võimalik isegi üsna vilets pokkerikäsi enda kasuks pöörata. Kogenud pokkerimängijad saavad aga öelda ühte: pokkerit võib mängima õppida igaüks, kuid ainult vähesed õpivad selgeks, kuidas pokkeris võita, sest see on juba omamoodi kunst.

Algajad mängijad võiksid eelkõige meeles pidada järgnevaid lihtsaid taktikaid ja nippe:

 1. Ole pokkerikäte osas väga valiv

Algajatele mängijatele on soovitatud edasi mängida ainult võrdlemisi heade kätega, olles väga valiv selle osas, milliste käte juurde sa jääd. Üldiselt võib juhtuda, et sa annad alla umbes 8 korda 10 mängu hulgast.

Isegi, kui see kõlab imelikult, siis pea silmas, et kui sa mängid professionaalidega koos, ei ole piisav isegi see, kui sul on kõrge paar käes, kuna mõnel teisel mängijal on tõenäoliselt parem käsi.

Vältimaks, et kõrvetad oma eelarve läbi, mängi ainult väga tugevate kätega ja anna muidu alla.

 1. Kui sul on hea käsi, ole agressiivne

Kui sa saad lõpuks hea käe, siis pole aeg olla häbelik. See tähendab, et sa võid julgelt tõsta panuseid ja olla üsna agressiivne, jättes endast selgelt mulje kui enesekindlast mängijast.

Agressiivselt mängides võid ära hirmutada teisi mängijaid ning nii võidki jõuda olukorda, kus võidad kogu poti endale.

 1. Ära panusta üle oma võimete

Algaja mängijana võib sul tekkida hasart ning võid soovida mängida kümneid ja kümneid käsi. Üks osa oskuslikust pokkerimängust on teadmine, kuidas kaotada ning hallata oma eelarvet.

Pane paika selge eelarve, mille ulatuses soovid mängida (ning mida sa võiksid kaotada ilma, et tekitaksid endale rahalisi probleeme). Üldiselt soovitatakse mängida eelarvega, mis on võrdne 20-kordselt ühe mängu buy-in summaga. See tähendab, et 50-eurose buy-in mängu puhul peaks olema mängueelarve 1000 eurot.

Pokker on siiski õnnemäng ning tuleb arvestada, et sa võid kaotada tihti. Seetõttu ka tuleb hallata oma eelarvet väga detailselt ning mängida üksnes määratud rahaga.

 1. Vali endale paar konkreetset lauda

Paljud algajad kipuvad mängima liiga paljude laudade taga, eriti seetõttu, et online pokkeris on niivõrd lihtne laudu vahetada.

Mida rohkem laudu, seda väiksem on aga su keskendumisvõime. Kui oled valinud ühe kindla laua, harjud selle laua reeglitega ning seetõttu on ka väiksem tõenäosus vigu teha.

 1. Arvesta oma kohaga laua taga

Sinu koht laua taga pole suvaline, vaid võib sul aidata mängida kordades strateegilisemalt. Näiteks, kui sa oled viimane mängija, on sul võimalik näha kõikide mängijate otsuseid enne, kui sa ise otsustad. See annab sulle täiusliku eelise, kuna sa saad arvesse võtta teiste mängijate tegusid ja seega saad teha ise parima otsuse.

optibet pokker koht lauas

Õnnemäng või strateegiamäng

Pokker seob endas õnne ja strateegia. Ühest küljest on tegemist läbi ja lõhki õnnemänguga: õnn dikteerib selle, millised kaardid su kätte satuvad.

See, mida sa aga nende kaartidega edasi teed, sõltub sinust ning just siinkohal tulebki mängu strateegia. Sul on võimalik jätkata saadud kaartidega või küsida juurde uusi, pannes end uuesti õnne kätesse. Samuti on sul võimalik strateegiliselt otsustada, millal ja kuidas panustada ning millal oma käega jätkata ja millal mitte.

Strateegial on pokkeris väga suur roll ning kui oled reegleid tundma õppinud, on täiesti võimalik, et suudad ka halvema käe enda kasuks pöörata. Samas aga ei tohi kunagi unustada, et pokker on hasartmäng ning õnnemäng, kus ei tasu liialt enesekindlaks muutuda.

Pea alati meeles, et õnnel on väga suur osa ning see, millised kaardid su kätte satuvad, ei sõltu millestki muust kui üksnes õnnest. Kui sulle aga meeldivad strateegilised mängud, võib pokker olla sinu jaoks täiuslik kaardimäng, kus saad rakendada siiski ka mingil määral strateegilist lähenemist.

 • Muud kihlveokontorid

+18 Mängi vastutustundlikult